Na čo si treba dávať pozor pri braní pôžičiek?

Na čo si treba dávať pozor pri braní pôžičiek?

V súčasnosti jednou z najrýchlejších a najjednoduchších ciest k získaniu finančnej hotovosti predstavujú pôžičky. Ich branie by však mal byť veľmi premyslený a odôvodnený krok. Keď už sa predsa len rozhodneme o takýto typ finančnej hotovosti, je nutné si dávať pozor na niekoľko skutočností.

Prvou z nich je rozhodnutie o tom, či si požičiame od bánk alebo nebankových subjektov. Obe tieto inštitúcie majú svoje výhody i nevýhody. Každý, kto plánuje využiť ich služby, by si mal čo najviac zistiť o možnostiach a programoch splácania, ktoré ponúkajú. Pri bankách sa pripravte na to, že si vás spočiatku musia overiť a následne na to sa rozhodnú, či vašej žiadosti o pôžičku vyhovejú, alebo nie. Veľmi zaváži aj ručenie nehnuteľnosťou. Pri nebankových subjektoch sa takéto overenie neuskutočňuje a pôžičky sú poskytované takmer každému.

Dôležité je aj podrobné preštudovanie si podmienok požičania. Ak máte pocit, že vám stále nie je niečo jasné, sprostredkovatelia pôžičiek by Vám mali byť ochotný prejednávanú vec vysvetliť opakovane. Najideálnejším riešením ako sa vyhnúť problémom je vybrať si overený a dlhoročný sprostredkovateľský portál pôžičiek. Jedným z nich je web poziciamevam.sk . Obchodníci spoločnosti Vám ochotne a bezplatne poskytnú všetky informácie ponúkaných produktov. Pre lepšie pochopenie práv a povinností voči poskytovateľom pôžičiek je taktiež možné naštudovať si zákon o spotrebiteľských úveroch a iných úveroch a pôžičkách pre spotrebiteľov, ktorý je voľne dostupný na internete.

Taktiež je nutné, zvoliť si správny typ pôžičky. Pri voľbe typu pôžičky si musíte jasne zadefinovať dôvod, prečo si ju beriete. Existuje celý rad rôznych druhov pôžičiek, v závislosti od vášho statusu alebo účelu použitia.

Pred tým ako sa rozhodnete o uzavretí pôžičky by ste si mali premyslieť niekoľko skutočností. Či je produkt, na ktorý účel si peniaze požičiavame nevyhnutný pre náš život. Je dôležité si uvedomiť, že pri pôžičke existuje úrok, čiže časť peňazí, ktoré zaplatíme navyše. Niekedy je preto lepšie počkať niekoľko mesiacov a daný produkt kúpiť bez využitia tejto možnosti. Taktiež je nutné si uvedomiť, či danú pôžičku budete schopný splácať. To sa dá ľahko overiť ešte pred zazmluvnením so spoločnosťou, a to úverovou kalkulačkou. Keď vás aj tak stále láka pocit finančnej hotovosti, nikdy nevyužite prvú službu, ktorá sa Vám ponúka. Radšej si starostlivo preštudujte niekoľko ponúk takýchto spoločností a vyberte najvhodnejší variant podľa vašich možností.

V prípade záujmu o najvhodnejšie riešenie Vám poskytneme všetky informácie po vyplnení dotazníka, ktorý nájdete tu:   Nezáväzná žiadosť o pôžičku