5 mýtov o pôžičkách, ktorým stále veríte

5 mýtov o pôžičkách, ktorým stále veríte

1, Banka Vám vždy požičia výhodnejšie ako nebanková spoločnosť

Toto je mýtus, ktorý už dávno nie je pravdou. Na trhu pôsobí množstvo poskytovateľov úverov, medzi ktorými si môžete vybrať. A nie sú to len banky. Napríklad značkové úverové spoločnosti sú svojou cenou porovnateľné s bankami. Navyše dokážu fungovať promptnejšie, teda rýchlejšie spracovať žiadosť o úver a vyplatiť peniaze. Na viac úrokový strop je definovaný zákonom a nemôže ho prekročiť žiadna spoločnosť poskytujúca úvery.

2, Nebankové spoločnosti požičajú každému

Toto je ďalší mýtus, ktorý už vo väčšine serióznych spoločností neplatí dlhšiu dobu. Od 1.9.2015 musí mať každá nebanková spoločnosť poskytujúca úvery, licenciu od Národnej banky Slovenska. Jednou s podmienok licencie, je aj preverovanie bonity klienta a schopnosti splácať úver.

3, Úver sa nedá predčasne vyplatiť bez poplatku
Ani to už dávno neplatí, legislatíva v tomto smere hovorí jasnou rečou: banky ani nebankové spoločnosti nemajú nárok na poplatok za predčasné splatenie spotrebného úveru alebo jeho časti, ak predčasne splácaná suma za posledných dvanásť mesiacov neprekročila výšku 10-tisíc eur.


4, Byť v úverových registroch je problém
To je jeden z najrozšírenejších mýtov o úveroch. Problém môže nastať len v prípade ak máte dlhodobé problémy so splácaním svojich záväzkov ale ak svoj úver splácate poriadne, tak sa na vás finančné inštitúcie budú pozerať ako na poctivého klienta, ktorý ukázal svoju zodpovednosť. Preto vám môže naopak priniesť „plusové body“ vo chvíli, keď budete žiadať o novú pôžičku, na koľko ste ukázali, že ste zodpovedným klientom.


5, Vlastná banka mi dá vždy lepší úver ako ktokoľvek iný
Obrovský mýtus, ktorý už roky neplatí. Banky, ako aj značkové nebankové úverové spoločnosti majú prístup do úverových registrov a pri spisovaní zmluvy tak získajú prehľad o platobných schopnostiach klienta. Môžu tak veľmi dobre posúdiť, aká je jeho situácia a majú teda rovnaké informácie, ako jeho vlastná banka. Na viac práve nebankové spoločnosti, majú záujem pritiahnuť klienta na svoju stranu a preto mu ponúknu ešte výhodnejšie podmienky ako banka.

V prípade, že máte záujem o viac bezplatných informácii ohľadom ponúkaných úverov, neváhajte nás kontaktovať vyplnením nezáväzného formuláru na webe:  Nezáväzná žiadosť o úver  kontakt a náš pracovník Vám ochotne odpovie na všetky Vaše otázky.